KA171 Uluslararası Kredi Hareketliliği Yükseköğretim Hareketlilik 2023 Projesi Protokol Toplantısı Gerçekleştirildi.

Uşak Üniversitesi koordinatörlüğünde dünyanın değişik bölgelerinden 12 ülkeden seçkin üniversiteler ortaklığında yürütülen KA171 Uluslararası Kredi Hareketliliği Yükseköğretim Hareketlilik 2023 projesi protokol toplantısı 11 Ocak 2023 ve 23 Ocak 2023 tarihlerinde proje ortaklarının katılımı ile iki çevrimiçi toplantı olarak gerçekleştirildi.

Toplantılara, proje koordinatörü Uşak Üniversitesini temsilen Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Kabalcı ve Uluslararası İlişkilerden sorumlu Rektör Danışmanı ve Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Özgür Tarhan katıldı.

Dr. Öğr. Üyesi Özgür Tarhan’ın açılış konuşmasıyla başlayan ilk toplantıdan Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Kabalcı’nın konuşması ile devam etti. Gürcistan, Pakistan, Hindistan, Japonya, ve Rusya’dan ortak üniversitelerden katılımcılar da söz aldığı toplantıda iş birliğinin sağlayacağı katkılar ifade edildi.

Dr. Öğr. Üyesi Özgür Tarhan’ın açılış konuşmasıyla başlayan ikinci toplantıda Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş iş birliğinden memnuniyetini dile getirdi. Kosova, Tunus, Moldova, Fas, Arjantin, Şili ve Ukrayna’dan Ortak üniversitelerden katılımcılar, proje hakkında paylaşımlarda bulundu.

Her iki toplantının devamında Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. İbrahim Uz  ve KA171 Uluslararası Kredi Hareketliliği ve hareketlilik yol haritası hakkında sunumu gerçekleştirdi. Ortaklardan temsilciler soru ve düşüncelerini sunarak katkıda bulundular.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın Uşak Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi personeline ve tüm ortak kurumlarda proje kapsamında görev yapan birimlere teşekkürleri ile toplantı sona erdi.