Enforce projesinin açılış toplantısı gerçekleştirildi.

ENFORCE

Enhancing resilience of tourism sector through training & development of regenerative tourism experiences

2022-1-LU01-KA220-VET-000089887

 

Üniversitemizin ortak olduğu ENFORCE-Enhancing resilience of tourism sector through training & development of regenerative tourism experiences adlı Erasmus+ projesinin açılış toplantısı 24-25 Ocak 2023 tarihlerinde Lüksemburg’un Belval şehrinde gerçekleştirildi. Toplantıya Üniversitemizi temsilen Ulubey MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Resmiye Nalan AYVAZOĞLU ve Yabancı Diller Yüksekokulu Öğr. Gör. İbrahim UZ katıldı. Ayrıca, Ulubey MYO Turizm ve Seyahat Hizmetleri Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ozan ÇATIR da proje ekibinde yer almaktadır.

Lüksemburg Ulusal Ajansı tarafından fonlanan ve İtalyan-Lüksemburg Ticaret Odası (Camera Di Commercio Italo-Lussemburghese -CLIL) koordinatörlüğünde yürütülen 30 ay sürecek olan projenin açılış toplantısı projenin temasına uygun olarak rejeneratif turizm örneği olarak Belval şehrinde bulunan eski demir döküm fabrikasının üniversite, kütüphane ve kongre-sergi merkezi olarak yeniden kamusal kullanıma kazandırılmış bölümlerinin ziyareti ile başlamıştır. Ardından, koordinatör kurum temsilcileri ve ortakların kendi kurumlarını tanıtmalarıyla devam edilmiştir. Bütçe ve sorumluluk dağılımı, proje başvurusunda gerçekleştirilmesi planlanan etkinliklere ilişkin detaylar, kalite ve yaygınlaştırma faaliyetlerinin kararlaştırılması, muhtemel riskler ve çözüm önerileri üzerine fikir alışverişi ve sunumlar toplantı kapsamında gerçekleştirilen diğer etkinliklerdir. Katılımcılara sertifikalarının verilmesi ve toplu fotoğraf çekimiyle toplantı sona ermiştir.

ENFORCE, yeni turizm fırsatları oluşturmak ve var olan imkanları yenilemek ve canlandırmak için yenilikçi ve dijital eğilimlerden ve araçlardan yararlanarak turizm sektörü mensuplarına yönelik kaliteli bir öğrenme ortamı sağlamak amacıyla 7 ülkeden 7 ortağın bir araya geldiği bir mesleki eğitim iş birliği projesidir. Bu amaçla bir araya gelen proje ekibinde CCIL (Lüksemburg), DomSpain SLU (İspanya), CCIS (Slovenya), Eurakom Sasu (Fransa), Uşak Üniversitesi (Türkiye), Universidade De Aveiro (Portekiz) ve Agraren Universitet-Plovdiv (Bulgaristan) yer almaktadır.

Projenin bir sonraki toplantısı Eylül 2023’de Portekiz’de gerçekleşecektir.