Teikyo Üniversitesi (Japonya) Sakura Bilimsel Değişim Programı Kapsamında Öğrencilerimizi Misafir Etti

Teikyo Üniversitesi (Japonya) ile Uşak Üniversitesi arasında 2016 yılından itibaren geliştirilen akademik ve kültürel ilişkiler neticesinde Teikyo Üniversitesi (Japonya), Japonya Bilim ve Teknoloji Ajansı’ndan (JST) aldığı Sakura Bilimsel Değişim Programı desteği ile Üniversitemizden bir öğretim üyesi ve sekiz öğrenciyi 12.12.2022 - 17.12.2022 tarihlerinde misafir etmiştir. Mühendislik Fakültesi dekan yardımcısı ve Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim elemanlarından Dr. Öğr. Üyesi Bengi Hakgüder Taze gözetiminde mühendislik alanından 2 lisans, 5 yüksek lisans ve 1 doktora öğrencisinin gerçekleştirdiği bu hareketlilik akademik ve kültürel değişime olanak sağlamıştır.

 

Program kapsamında Teikyo Üniversitesi ve Uşak Üniversitesi heyetleri Türkiye Cumhuriyeti Tokyo Büyükelçiliği’ni ziyaret etmiş Büyükelçi Korkut Güngen ile Türk ve Japon üniversiteleri arasında işbirliğini geliştirme üzerine fikir alışverişinde bulunmuşlardır. Programa katılan öğrencilerimiz çeşitli laboratuvar ve atölye çalışmalarını yerinde gözlemleyip uygulamanın yanı sıra Japon kültürüne ilişkin etkinliklere katılma fırsatı da yakalamışlardır. Hem Teikyo Üniversitesi öğrencileri hem de Uşak Üniversitesi öğrencileri mühendislik alanında yaptıkları çalışmalara ilişkin sunumlar gerçekleştirmişler birbirleriyle fikir alışverişinde bulunmuşlardır.

 

 

Programa katılan öğrencilere sertifikaları Teikyo Üniversitesi Mühendislik Fakültesi dekanı Prof. Masayuki Arai tarafından takdim edilmiş, Dekan Masayuki Arai ve Dekan Yardımcısı Bengi Hakgüder Taze’nin teşekkür konuşmalarıyla program sona ermiştir.