KA107 Uluslararası Kredi Hareketliliği Yükseköğretim Hareketlilik 2020 Projesi Protokol Toplantısı

Uşak Üniversitesi koordinatörlüğünde dünyanın değişik bölgelerinden 6 ülkeden seçkin üniversiteler ortaklığında yürütülen KA107 Uluslararası Kredi Hareketliliği Yükseköğretim Hareketlilik 2020 projesi protokol toplantısı 22 Ocak 2021 tarihinde proje ortaklarının katılımı ile iki çevrimiçi toplantı olarak gerçekleştirildi.

Toplantılara, proje koordinatörü Uşak Üniversitesini temsilen Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş ve Uluslararası İlişkilerden sorumlu Rektör Danışmanı ve Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Tarhan katıldı.

Dr. Öğr. Üyesi Özgür Tarhan’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantılarda Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş iş birliğinden memnuniyetini dile getirdi. Ortak üniversitelerden katılımcılar, proje hakkında paylaşımlarda bulundu.

Bhutan- Royal University of Bhutan adına Dr Samten Jamtsho- Dekan, Gürcistan- Ivane Javakhıshvılı Tbilisi State University adına Rektör yardımcısı Prof. Dr. Nino Okribelashvil ve Dış İliskiler Başkanı Dr. Tea Gergedava, Iran-Gorgan University adına Prof. Dr. Seid Mahdi Jafari katıldı.

Toplantının ikinci kısmı ise ortaklarımız Şili-the University of Chile adına Uluslararası İlişkiler Direktörü Prof. Eduardo Vera ve Prof. Dr. Lionel Brossi’nın, Kosova- Universum College adına Başkan Alejtin Berisha, Başkan yardımcıları Prof. Filip Ruxho, Prof. Uran Rraci, ve Erasmus koordinatörü Gentiana Berisha’nın , Tunus Monastir University adına  Başkan  Hedi Bel Hadj Salah ve Ululslarası Ofis Koordinatörü Jihen Kraiem’in katılımları ile gerçekleştirildi.

Her iki toplantının devamında Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. İbrahim Uz KA107 Uluslararası Kredi Hareketliliği ve hareketlilik yol haritası hakkında sunumu gerçekleştirdi. Ortaklardan temsilciler soru ve düşüncelerini sunarak katkıda bulundular.

Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın Uşak Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi personeline ve tüm ortak kurumlarda proje kapsamında görev yapan birimlere teşekkürleri ve bir dahaki toplantının yüz yüze gerçekleştirilebilmesi temennileri ile toplantı sona erdi.