Teikyo Üniversitesi (Japonya) ile Öğrenci Değişimi Başvuru Duyurusu

Üniversitemiz ile Japonya Teikyo Üniversitesi arasında imzalanan akademik işbirliği anlaşması kapsamında Üniversitemiz Makine Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Kimya, Enerji ve Çevre Bilimleri, Polimer Bilimi ve Teknolojisi ve Tarım Bilimleri bölümlerinden bir lisans 4. sınıf veya lisansüstü öğrencisi Eylül 2022'den itibaren 4 ay süreyle Teikyo Üniversitesinde eğitim alabilecektir. Seçilecek öğrenci bu süre zarfında araştırma tabanlı laboratuvar eğitimi alacak olup ders almayacaktır. Teikyo Üniversitesi bu öğrenciye aylık 60.000 Japon Yeni burs verecektir. Ayrıca, elektrik ve internet ücretleri öğrenciye ait olmak üzere kalacak yer sağlanacaktır. Öğrenci, Teikyo Üniversitesinde ücretsiz Japonca dersleri de alacaktır. 

Başvuru Koşulları:

1) Lisans ve Lisansüstü öğrencileri için 3.00/4.00 ve üzeri AGNO. 

2) Yabancı Dil sınavlarında YDS 70, TOEIC 700, TOEFL IBT 75, TOEFL PBT 540 puan almak ya da Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından yapılacak olan Yeterlilik Sınavından 75 ve üzerinde puan almak ve Skype üzerinden yapılacak sözlü mülakatta başarılı olmak

3) Başvurular 25/04/2022 - 13/05/2022 tarihleri arasında Uşak Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi Genel Koordinatörlüğü’ne yapılacaktır.

Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından yapılacak olan Yeterlilik Sınavının tarihi daha sonra Üniversitemiz web sayfası duyurular bölümünde ilan edilecektir. 

Başvuru İçin Gerekli Belgeler:

·         Not dökümü (Transkript)

·         Lisans diploması (Lisansüstü öğrencileri için)

·         Yabancı dil sınav sonuç belgesi (Varsa)

·         2 adet fotoğraf

·         Başvuru dilekçesi (Ofisten temin edilecek)